Bulgin PXP7011/10P/CR/0709
PXP7011/10P/CR/0709 picture photo
Mfg. Part Number
PXP7011/10P/CR/0709
Brief Description
CONN RCPT FLEX 10POS FOR PINS
Datasheet Download
PXP7011/10P/CR/0709.pdf
Availability of PXP7011/10P/CR/0709
QUANTITY
PXP7011/10P/CR/0709 Order Process
Ship out your order
Specifications of PXP7011/10P/CR/0709
Internal Part NumberEIS-PXP7011/10P/CR/0709
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions10
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PXP7011/10P/CR/0709
Related LinksPXP7011/1, PXP7011/10P/CR/0709 Datasheet, Bulgin Distributor
PXP7011/10P/CR/0709 Details Description
Related parts for PXP7011/10P/CR/0709
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
BATT NIMH D 1.2V 8250MAH W/TAB datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 512X36 120-TQFP datasheet.pdf
RES SMD 22.1 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 12 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf