TXC CORPORATION 9C-28.63636MBBK-T
9C-28.63636MBBK-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-28.63636MBBK-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 28.63636MHz 50ppm 20pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
9C-28.63636MBBK-T.pdf
Availability of 9C-28.63636MBBK-T
QUANTITY
9C-28.63636MBBK-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-28.63636MBBK-T
Internal Part NumberEIS-9C-28.63636MBBK-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series9C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency28.63636MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-28.63636MBBK-T
Related Links9C-28.63, 9C-28.63636MBBK-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-28.63636MBBK-T Details Description
Related parts for 9C-28.63636MBBK-T
IC ENCORE MCU FLASH 32K 64LQFP datasheet.pdf
SWITCH REED SPST .5A 22-28 A/T datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 R/A DIP datasheet.pdf
CONN FEMALE PLUG 3+PE GOLD BLACK datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 10V X5R 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 2VOUT 10W datasheet.pdf