TXC CORPORATION 9C-50.000MAAJ-T
9C-50.000MAAJ-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-50.000MAAJ-T
Brief Description
Crystal 50.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
9C-50.000MAAJ-T.pdf
Availability of 9C-50.000MAAJ-T
QUANTITY
9C-50.000MAAJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-50.000MAAJ-T
Internal Part NumberEIS-9C-50.000MAAJ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
TypeMHz Crystal
Frequency50MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating Mode3rd Overtone
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-50.000MAAJ-T
Related Links9C-50.0, 9C-50.000MAAJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-50.000MAAJ-T Details Description
Related parts for 9C-50.000MAAJ-T
IC OR CTRLR SRC SELECT 8SOIC datasheet.pdf
FILTER POWER LINE EMI RT ANG 1A datasheet.pdf
IC SYNTHESIZR LVPECL/HSTL 64TQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 171VWM 274VC SMA datasheet.pdf
FUSE GLASS 5A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
FUSE AUTO 75A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CAP CER 910PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf