Yageo 9C04021A1004FLHF3
9C04021A1004FLHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9C04021A1004FLHF3
Brief Description
RES SMD 1M OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9C04021A1004FLHF3.pdf
Availability of 9C04021A1004FLHF3
QUANTITY
9C04021A1004FLHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C04021A1004FLHF3
Internal Part NumberEIS-9C04021A1004FLHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C04021A1004FLHF3
Related Links9C04021A, 9C04021A1004FLHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9C04021A1004FLHF3 Details Description
Related parts for 9C04021A1004FLHF3
SWITCH LEVER SPDT .1A .110QC datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 30.5VC SMB datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2.5A 100 MOHM SMD datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS KEY 2KW 200V datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 15A SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 290MA 6 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf