Yageo 9C04021A2211FLHF3
9C04021A2211FLHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9C04021A2211FLHF3
Brief Description
RES SMD 2.21K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9C04021A2211FLHF3.pdf
Availability of 9C04021A2211FLHF3
QUANTITY
9C04021A2211FLHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C04021A2211FLHF3
Internal Part NumberEIS-9C04021A2211FLHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C04021A2211FLHF3
Related Links9C04021A, 9C04021A2211FLHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9C04021A2211FLHF3 Details Description
Related parts for 9C04021A2211FLHF3
SLIT HARN WRAP FR NYLON 100M datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 91PF 1.5KV NP0 1808 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
RES 3.6 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 3.74K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES 250 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.24M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf