ITT Cannon, LLC KJB6T23W21BB
KJB6T23W21BB picture photo
Mfg. Part Number
KJB6T23W21BB
Brief Description
CONN HSG PLUG 21POS CABLE SKT
Datasheet Download
KJB6T23W21BB.pdf
Availability of KJB6T23W21BB
QUANTITY
KJB6T23W21BB Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB6T23W21BB
Internal Part NumberEIS-KJB6T23W21BB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions21
Shell Size - Insert23-21
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationB
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB6T23W21BB
Related LinksKJB6T2, KJB6T23W21BB Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB6T23W21BB Details Description
Related parts for KJB6T23W21BB
CONN HOUSING 12POS .100 DUAL datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 50MHZ 8SO datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA SOD723 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.7A 165 MOHM datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:8 80MHZ 20SOIC datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 16BIT 56BGA datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
FAN AXIAL 35X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 2.7MH 250MA 5.8 OHM TH datasheet.pdf
CAP FILM 270 NF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf