Yageo 9C04021A3R00JGHF3
9C04021A3R00JGHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9C04021A3R00JGHF3
Brief Description
RES SMD 3 OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9C04021A3R00JGHF3.pdf
Availability of 9C04021A3R00JGHF3
QUANTITY
9C04021A3R00JGHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C04021A3R00JGHF3
Internal Part NumberEIS-9C04021A3R00JGHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C04021A3R00JGHF3
Related Links9C04021A, 9C04021A3R00JGHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9C04021A3R00JGHF3 Details Description
Related parts for 9C04021A3R00JGHF3
CAP FILM 0.33UF 20% 275VAC RAD datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 5.08MM datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IMPUL MATE PLUG ASSY 104P datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 32POS datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 32POS VERT GOLD datasheet.pdf