Yageo 9C06031A1072FKHFT
9C06031A1072FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A1072FKHFT
Brief Description
RES SMD 10.7K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A1072FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A1072FKHFT
QUANTITY
9C06031A1072FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A1072FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A1072FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A1072FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A1072FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A1072FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A1072FKHFT
IC REG LDO 12V 0.5A TO252-3 datasheet.pdf
ANTENNA 2.4GHZ W/REV THREAD SMA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 31POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM R6 datasheet.pdf
EVAL BOARD APX4 datasheet.pdf
TRANS 2NPN 20V 0.3A US6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf