Yageo 9C06031A1304JLHFT
9C06031A1304JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A1304JLHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.3M OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A1304JLHFT.pdf
Availability of 9C06031A1304JLHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C06031A1304JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A1304JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A1304JLHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A1304JLHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A1304JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A1304JLHFT Details Description
Related parts for 9C06031A1304JLHFT
CONN RECEPT 40POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR SI4706-C datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 51 TYPE D 32POS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 120KM LC REC datasheet.pdf
CAP FILM 0.03UF 5% 2500VDC AXIAL datasheet.pdf