Yageo 9C06031A1370FKHFT
9C06031A1370FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A1370FKHFT
Brief Description
RES SMD 137 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A1370FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A1370FKHFT
QUANTITY
9C06031A1370FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A1370FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A1370FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A1370FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A1370FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A1370FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A1370FKHFT
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
FILTER POWER LINE 16A 250V datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.61A 152 MOHM datasheet.pdf
Connector Receptacle 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
220UF 35V 8X15MM 105C 4000H datasheet.pdf