Yageo 9C06031A15R4FKHFT
9C06031A15R4FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A15R4FKHFT
Brief Description
RES SMD 15.4 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A15R4FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A15R4FKHFT
QUANTITY
9C06031A15R4FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A15R4FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A15R4FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A15R4FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A15R4FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A15R4FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A15R4FKHFT
EMI FILTER 2200PF 50V SMD datasheet.pdf
SIDAC MC BI 190V 400A TO-92 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW SMINI3 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 3.3V 75W datasheet.pdf
TRIMMER 1.5M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK BREAK 6POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT datasheet.pdf
PIPE CABLE FAULT EMS RECEIVER datasheet.pdf
CONN DSUB 15POS H.D M R/A 4-40 datasheet.pdf