Yageo 9C06031A1650FKHFT
9C06031A1650FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A1650FKHFT
Brief Description
RES SMD 165 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A1650FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A1650FKHFT
QUANTITY
9C06031A1650FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A1650FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A1650FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)165
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A1650FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A1650FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A1650FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A1650FKHFT
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 26AWG .156 BLUE datasheet.pdf
CABL MCX PLUG-MCX PLUG RG179 36" datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
SENSOR PRESS 100PSI GAUGE 5V SIP datasheet.pdf
LED CBI 3MM YG,R,Y,Y,YG,R,R,Y RA datasheet.pdf
CAP CER 330PF 200V X7R AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES 102K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156" datasheet.pdf