Yageo 9C06031A17R4FKHFT
9C06031A17R4FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A17R4FKHFT
Brief Description
RES SMD 17.4 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A17R4FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A17R4FKHFT
QUANTITY
9C06031A17R4FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A17R4FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A17R4FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A17R4FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A17R4FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A17R4FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A17R4FKHFT
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC CODEC 1CH 16 BIT 3.3V 30TSSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12V datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V/2.7V 0.2A 6DSBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE DIFF 1" H2O 4SIP datasheet.pdf
IC OPAMP TFT-LCD QD 16V 14-TSSOP datasheet.pdf
DES PCS BF CLO CTL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
MICRO 15C P 10" RBW NI datasheet.pdf