Yageo 9C06031A2151FKHFT
9C06031A2151FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A2151FKHFT
Brief Description
RES SMD 2.15K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A2151FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A2151FKHFT
QUANTITY
9C06031A2151FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A2151FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A2151FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.15k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A2151FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A2151FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A2151FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A2151FKHFT
CONN HEADER .100 SINGL STR 1POS datasheet.pdf
SWITCH MINI SPST PIN PLUNG.187QC datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS .100 26-30 15AU datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 3P-12POS ENCLOSED datasheet.pdf
SOCKET NYL FOR KU SER PCB datasheet.pdf
BEAD FERRITE 220 OHM 2.0A 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 21POS datasheet.pdf
Connector Receptacle 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 4SMD datasheet.pdf
DIODE MODULE 100V TO249 datasheet.pdf
MICRO 15C SKT 18" YEL NIC datasheet.pdf