Yageo 9C06031A22R0FKHFT
9C06031A22R0FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A22R0FKHFT
Brief Description
RES SMD 22 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A22R0FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A22R0FKHFT
QUANTITY
9C06031A22R0FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A22R0FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A22R0FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A22R0FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A22R0FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A22R0FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A22R0FKHFT
RES SMD 19.6 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRANSDUCER 5000# PRES 0.5-4.5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.01K OHM 1% 20W datasheet.pdf
PROFIBUS MODULE FOR SGDH datasheet.pdf
CABLE ASSY PCIE X8 500MM TWINAX datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 5W T18 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 18 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf