Yageo 9C06031A2321FKHFT
9C06031A2321FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A2321FKHFT
Brief Description
RES SMD 2.32K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A2321FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A2321FKHFT
QUANTITY
9C06031A2321FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A2321FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A2321FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A2321FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A2321FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A2321FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A2321FKHFT
TVS DIODE 60VWM 96.8VC SMC datasheet.pdf
TOOL EXTRACT 18-30AWG .093" datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 20% 2312 datasheet.pdf
INDICATOR 110V 16MM PROM BLUE datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 400MA AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 39PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CABLE PIPE LOCATOR datasheet.pdf
0.5CMOS 1.65 V TO 3.6 V Dual SPDT/2:1 MUX IC datasheet.pdf