Yageo 9C06031A2404JLHFT
9C06031A2404JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A2404JLHFT
Brief Description
RES SMD 2.4M OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A2404JLHFT.pdf
Availability of 9C06031A2404JLHFT
QUANTITY
9C06031A2404JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A2404JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A2404JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.4M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A2404JLHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A2404JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A2404JLHFT Details Description
Related parts for 9C06031A2404JLHFT
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES SMD 560K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 4.2UH 24A 3.04 MOHM datasheet.pdf
FUSE M/V R-RATED 4R 2.75KV BOLT- datasheet.pdf
RES ARRAY 6 RES 10 OHM 12SIP datasheet.pdf
WASHER SEALING M6 STN STEEL datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ACCY MOUNT MMT 3/8 58A BNCM datasheet.pdf
CONN AC INLET 4.8MM TAB FLNG MNT datasheet.pdf
3P 8C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf