Yageo 9C06031A2491FKHFT
9C06031A2491FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A2491FKHFT
Brief Description
RES SMD 2.49K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A2491FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A2491FKHFT
QUANTITY
9C06031A2491FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A2491FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A2491FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.49k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A2491FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A2491FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A2491FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A2491FKHFT
CONN HEADER 50POS 3MM SMT 0.5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMA datasheet.pdf
RES SMD 7.15M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
INDICATOR 24V 19MM PROMINENT BLU datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 50MA SOT143 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS PIN datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 20% 305VAC RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf