Yageo 9C06031A2492FKHFT
9C06031A2492FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A2492FKHFT
Brief Description
RES SMD 24.9K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A2492FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A2492FKHFT
QUANTITY
9C06031A2492FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A2492FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A2492FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A2492FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A2492FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A2492FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A2492FKHFT
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 12W datasheet.pdf
RES SMD 953K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 47.5KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DUAL UART 1.8V-5V FIFO 44PLCC datasheet.pdf
IC SWITCH HALL EFFECT UNI 3SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
FUSE CERM 4A 600VAC 400VDC 5X20 datasheet.pdf
RES SMD 19.1KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 3.9NH 700MA 80 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 5% 20W D2PAK datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf