Yageo 9C06031A2672FKHFT
9C06031A2672FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A2672FKHFT
Brief Description
RES SMD 26.7K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A2672FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A2672FKHFT
QUANTITY
9C06031A2672FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A2672FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A2672FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A2672FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A2672FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A2672FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A2672FKHFT
RES SMD 3.9M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IDC CABLE - APR64B/AE64M/APR64B datasheet.pdf
Connector Receptacle 43 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 10UMAX datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 16BIT 48TVSOP datasheet.pdf
CAP FILM 1200PF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 12V 25A datasheet.pdf