Yageo 9C06031A27R0FKHFT
9C06031A27R0FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A27R0FKHFT
Brief Description
RES SMD 27 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A27R0FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A27R0FKHFT
QUANTITY
9C06031A27R0FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A27R0FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A27R0FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A27R0FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A27R0FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A27R0FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A27R0FKHFT
CARDEDGE 70POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 21 Position Panel Mount Wire Leads datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 627MA 288 MOHM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf