Yageo 9C06031A3002JLHFT
9C06031A3002JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A3002JLHFT
Brief Description
RES SMD 30K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A3002JLHFT.pdf
Availability of 9C06031A3002JLHFT
QUANTITY
9C06031A3002JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A3002JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A3002JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A3002JLHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A3002JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A3002JLHFT Details Description
Related parts for 9C06031A3002JLHFT
SWITCH PUSH SPST-NC 0.1A 50V datasheet.pdf
FAN BLWR CENT BALL 230VAC WIRE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 100A LFPAK datasheet.pdf
IC CODEC STER AUDIO 24 BIT 32QFN datasheet.pdf
CAP SILICON 2.2PF 5% 50V 0402 datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm Series 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
ADHESIVES & SEALANTS datasheet.pdf
MKP 8UF 5% 850VDC DRAWING T5 datasheet.pdf