Yageo 9C06031A3003FKHFT
9C06031A3003FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A3003FKHFT
Brief Description
RES SMD 300K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A3003FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A3003FKHFT
QUANTITY
9C06031A3003FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A3003FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A3003FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A3003FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A3003FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A3003FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A3003FKHFT
RES SMD 95.3K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
HEADER OPEN TURR 3LVL.900 64POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 9.09K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CABLE SOCKET 4POLE datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
RES 350 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf