Yageo 9C06031A3010FKHFT
9C06031A3010FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A3010FKHFT
Brief Description
RES SMD 301 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A3010FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A3010FKHFT
QUANTITY
9C06031A3010FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A3010FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A3010FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A3010FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A3010FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A3010FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A3010FKHFT
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU LP SC70-5 datasheet.pdf
IC TXRX RS485 20MBPS 8-SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 51.1KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC COMPARATOR BTR DUAL 14-SOIC datasheet.pdf
OSC OCXO 24.576MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf