Yageo 9C06031A33R2FKHFT
9C06031A33R2FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A33R2FKHFT
Brief Description
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A33R2FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A33R2FKHFT
QUANTITY
9C06031A33R2FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A33R2FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A33R2FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A33R2FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A33R2FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A33R2FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A33R2FKHFT
RES SMD 5.49K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 250MW SOT883 datasheet.pdf
RES 65.7 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.68 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 200V 3W DO204AL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEADER 3POS SMT WHITE datasheet.pdf