Vishay/Dale CRCW06031K50FKEC
CRCW06031K50FKEC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06031K50FKEC
Brief Description
RES SMD 1.5K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06031K50FKEC.pdf
Availability of CRCW06031K50FKEC
QUANTITY
CRCW06031K50FKEC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06031K50FKEC
Internal Part NumberEIS-CRCW06031K50FKEC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06031K50FKEC
Related LinksCRCW0603, CRCW06031K50FKEC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06031K50FKEC Details Description
Related parts for CRCW06031K50FKEC
SENSOR 15PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
RES 10.0K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
COUPLER 90DEG 800-1000MHZ 20DB datasheet.pdf
RES 30.9 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 90MA 13 OHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 122.88MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN SC ATTENUATOR 1DB 250MW datasheet.pdf
CONN EDGE .100 17POS HL LOW P datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS BOX MNT SKT datasheet.pdf