Yageo 9C06031A3R30JGHFT
9C06031A3R30JGHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A3R30JGHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.3 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A3R30JGHFT.pdf
Availability of 9C06031A3R30JGHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C06031A3R30JGHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A3R30JGHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A3R30JGHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A3R30JGHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A3R30JGHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A3R30JGHFT Details Description
Related parts for 9C06031A3R30JGHFT
IC FPGA 160 I/O 256PBGA datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY 16POS .100 DUAL datasheet.pdf
SIDAC MC BI 140V 400A DO-214AA datasheet.pdf
OSC XO 18.432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 80MHZ 256BGA datasheet.pdf
4W BASE=5000 12VDC V datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 40POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915 datasheet.pdf