Yageo 9C06031A4304JLHFT
9C06031A4304JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A4304JLHFT
Brief Description
RES SMD 4.3M OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A4304JLHFT.pdf
Availability of 9C06031A4304JLHFT
QUANTITY
9C06031A4304JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A4304JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A4304JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A4304JLHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A4304JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A4304JLHFT Details Description
Related parts for 9C06031A4304JLHFT
RES SMD 11.3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 56K OHM 0606 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.4MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 8SIP datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V X5R 1206 datasheet.pdf