Yageo 9C06031A5621FKHFT
9C06031A5621FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A5621FKHFT
Brief Description
RES SMD 5.62K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A5621FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A5621FKHFT
QUANTITY
9C06031A5621FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A5621FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A5621FKHFT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.62k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A5621FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A5621FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A5621FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A5621FKHFT
RES SMD 2.7K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 12.1K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 3.5MM datasheet.pdf
MINI MAC APPLICATOR 14-16 AWG datasheet.pdf
TERM BLADE NON-GENDR TIN datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 100TQFP datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
IC REG LDO 1.25V/3.3V 0.3A 10DFN datasheet.pdf