Yageo 9C06031A8061FKHFT
9C06031A8061FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A8061FKHFT
Brief Description
RES SMD 8.06K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A8061FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A8061FKHFT
QUANTITY
9C06031A8061FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A8061FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A8061FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.06k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A8061FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A8061FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A8061FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A8061FKHFT
CONN IC DIP SOCKET 48POS GOLD datasheet.pdf
IC LEVEL TRANSLATER 16-SSOP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 20VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 1.3M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRIAC 800V 8A TO220-3 datasheet.pdf
FILTER LINE 250VAC 10A PANEL datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .80MM R/A SMD datasheet.pdf
RES 508K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
2CKT MINI WIRE TRAP CONN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 10POS PIN datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 2PIN SLD CUP datasheet.pdf
FIXED IND 47MH 80MA 137.8 OHM TH datasheet.pdf