Yageo 9C06031A9100FKHFT
9C06031A9100FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A9100FKHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 910 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A9100FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A9100FKHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C06031A9100FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A9100FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A9100FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A9100FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A9100FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A9100FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A9100FKHFT
CONN D-SUB HOUSING PLUG 15POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 500MW DO35 datasheet.pdf
BATT PACK 4.8V 4100MAH NIMH datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS 7/16 5V MINI datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5500K 4SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS R/A BROWN POL C datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf