Yageo 9C06031A9313FKHFT
9C06031A9313FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A9313FKHFT
Brief Description
RES SMD 931K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A9313FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A9313FKHFT
QUANTITY
9C06031A9313FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A9313FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A9313FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A9313FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A9313FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A9313FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A9313FKHFT
RES SMD 1 OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
TERMINAL IIK 1.5N 3L datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 3A 20V SMCG datasheet.pdf
IC REG LDO 8.2V 55MA TO252 datasheet.pdf
IGBT MODULE 1200V 20A HEX datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 28POS datasheet.pdf