Yageo 9C06031A9530FKHFT
9C06031A9530FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A9530FKHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 953 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A9530FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A9530FKHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C06031A9530FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A9530FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A9530FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)953
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A9530FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A9530FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A9530FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A9530FKHFT
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 10-MSOP datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 06POS STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DUAL GP LV COMPARATOR 8-TSSOP datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 8A 125VAC RAD datasheet.pdf
CONN LGH 4 DUST CAP datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 3POS datasheet.pdf
IC CLOCK BROOKDALE GPENT4 48SSOP datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS 1MM datasheet.pdf