Yageo 9C08052A1200JLHFT
9C08052A1200JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A1200JLHFT
Brief Description
RES SMD 120 OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A1200JLHFT.pdf
Availability of 9C08052A1200JLHFT
QUANTITY
9C08052A1200JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A1200JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A1200JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A1200JLHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A1200JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A1200JLHFT Details Description
Related parts for 9C08052A1200JLHFT
CAP FILM 0.68UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
HDI PIN ASSY 2 ROW 70 POS datasheet.pdf
CAP CER 0.47PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAT 6A SHLD PATCH CORD 3' BK datasheet.pdf
Connector Receptacle 39 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
VAPOR SEAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf