Yageo 9C08052A1623FKHFT
9C08052A1623FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A1623FKHFT
Brief Description
RES SMD 162K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A1623FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A1623FKHFT
QUANTITY
9C08052A1623FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A1623FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A1623FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)162k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A1623FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A1623FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A1623FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A1623FKHFT
HEATSINK CLIP ON BLACK TO-220 datasheet.pdf
RES SMD 1.2KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 26PS STR SHORT LATCH datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 3 OHM 1/2W 5% CF MINI datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 150000UF 20% 100V SCREW datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS INLINE SKT datasheet.pdf