Yageo 9C08052A1800JLHFT
9C08052A1800JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A1800JLHFT
Brief Description
RES SMD 180 OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A1800JLHFT.pdf
Availability of 9C08052A1800JLHFT
QUANTITY
9C08052A1800JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A1800JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A1800JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A1800JLHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A1800JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A1800JLHFT Details Description
Related parts for 9C08052A1800JLHFT
IC REG LDO 1.5V 3A 16TSSOP datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.5 OHM 5% 20W D2PAK datasheet.pdf
OSC MEMS 32.35MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN datasheet.pdf
PLASTIC CARRIER FOR CBL MARKERS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
CABLE DUCT VERT SPLIT COVER datasheet.pdf
CAP FILM 910NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf