Yageo 9C08052A1R02FGHFT
9C08052A1R02FGHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A1R02FGHFT
Brief Description
RES SMD 1.02 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A1R02FGHFT.pdf
Availability of 9C08052A1R02FGHFT
QUANTITY
9C08052A1R02FGHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A1R02FGHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A1R02FGHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.02
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A1R02FGHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A1R02FGHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A1R02FGHFT Details Description
Related parts for 9C08052A1R02FGHFT
IC OPAMP DIFF 340MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 36.5KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM/VM 16-SOIC datasheet.pdf
IC CLOCK DRIVER 1.8V LP 52-BGA datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 120NS 32DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 30V 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 25.00 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf