Yageo 9C08052A21R0FKHFT
9C08052A21R0FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A21R0FKHFT
Brief Description
RES SMD 21 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A21R0FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A21R0FKHFT
QUANTITY
9C08052A21R0FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A21R0FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A21R0FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A21R0FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A21R0FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A21R0FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A21R0FKHFT
CONN HEADER .100 SINGL STR 25POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
SWITCH LIMIT ADJ ROD SPDT 15A datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 8-SOIC datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
492250 BLACK 100 FT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT THRU SKT datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 16V X5R 0603 datasheet.pdf