Yageo 9C08052A22R0FKHFT
9C08052A22R0FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A22R0FKHFT
Brief Description
RES SMD 22 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A22R0FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A22R0FKHFT
QUANTITY
9C08052A22R0FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A22R0FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A22R0FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A22R0FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A22R0FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A22R0FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A22R0FKHFT
TERM BLOCK HDR 24POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
IC SENSOR UNDERVOLTAGE TO-92 datasheet.pdf
IND DELAY LINE 2.4NS 1 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .015-.022" .124" datasheet.pdf
CAP FILM 1800PF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 73.2 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 0.01% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 20POS HL LOW P datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 560 NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf