Yageo 9C08052A3244FKHFT
9C08052A3244FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A3244FKHFT
Brief Description
RES SMD 3.24M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A3244FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A3244FKHFT
QUANTITY
9C08052A3244FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A3244FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A3244FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.24M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A3244FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A3244FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A3244FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A3244FKHFT
CONN HEADER 36POS.050 RTANG GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1A DO41 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 3/8-24UNF 1-5V datasheet.pdf
SOCKET 12 POINT 25MM 1.69" datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 0.3M datasheet.pdf
RES SMD 5M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 700MA 150 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf