Yageo 9C08052A3903FKHFT
9C08052A3903FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A3903FKHFT
Brief Description
RES SMD 390K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A3903FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A3903FKHFT
QUANTITY
9C08052A3903FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A3903FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A3903FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A3903FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A3903FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A3903FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A3903FKHFT
RES SMD 309 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
4PIN MINI-MIZER STR DBL 14AWG datasheet.pdf
IC SUPERVISOR LOW POWER SC70 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC CLK MULT 10-OUTPUT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf