Yageo 9C08052A6983FKHFT
9C08052A6983FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A6983FKHFT
Brief Description
RES SMD 698K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A6983FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A6983FKHFT
QUANTITY
9C08052A6983FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A6983FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A6983FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)698k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A6983FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A6983FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A6983FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A6983FKHFT
RES SMD 4.42KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 24.3K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
IC CPLD 2160MC 9.35NS 256CABGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS SKT datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf