Yageo 9C08052A6R19FGHFT
9C08052A6R19FGHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A6R19FGHFT
Brief Description
RES SMD 6.19 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A6R19FGHFT.pdf
Availability of 9C08052A6R19FGHFT
QUANTITY
9C08052A6R19FGHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A6R19FGHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A6R19FGHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.19
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A6R19FGHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A6R19FGHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A6R19FGHFT Details Description
Related parts for 9C08052A6R19FGHFT
DIODE SCHOTTKY 40V 1A POWERMITE datasheet.pdf
IC DRVR DSPL LED 28-SSOP datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 200KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO218AB datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU LP 8NSOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 150 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf