Yageo 9C12063A1201JLHFT
9C12063A1201JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1201JLHFT
Brief Description
RES SMD 1.2K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1201JLHFT.pdf
Availability of 9C12063A1201JLHFT
QUANTITY
9C12063A1201JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1201JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1201JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1201JLHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1201JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1201JLHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1201JLHFT
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DAC 8BIT SGL 2WIRE SER 16-DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
MICRO 100C P 48" WHT JACKS NI datasheet.pdf
381 TB PLU PLU WF HOOK/B datasheet.pdf
IC REG LDO 4.2V 0.5A 8-LFCSP datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 5% 250VDC RDL datasheet.pdf