Yageo 9C12063A13R0JLHFT
9C12063A13R0JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A13R0JLHFT
Brief Description
RES SMD 13 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A13R0JLHFT.pdf
Availability of 9C12063A13R0JLHFT
QUANTITY
9C12063A13R0JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A13R0JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A13R0JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A13R0JLHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A13R0JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A13R0JLHFT Details Description
Related parts for 9C12063A13R0JLHFT
RELAY REED 3PST 500MA 5V datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM 8SOIC datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14TSSOP datasheet.pdf
RES 52 OHM 4W 1% AXIAL datasheet.pdf
AM63131A207 RT WIRE GUIDE datasheet.pdf
LINE FILTER 35MH .5 IDC SS COIL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SKT PCB datasheet.pdf
508 TB SOCKET CLOSE RA datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1A 380 MOHM SMD datasheet.pdf