Yageo 9C12063A1824FKHFT
9C12063A1824FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1824FKHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.82M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1824FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A1824FKHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C12063A1824FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1824FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1824FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.82M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1824FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1824FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1824FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1824FKHFT
CONN HEADR BRKWAY .100 18POS R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN CIC RCPT 18POS 2.54MM datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 425MA 580 MOHM datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG ALGAAS CC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 53.6 OHM 1% 30W datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V C0G 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB datasheet.pdf
TV 11C 2#20 9#10 SKT J/N RECP datasheet.pdf
33UF 100V 10X12MM 105C 2500H datasheet.pdf