Yageo 9C12063A1R50JGHFT
9C12063A1R50JGHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1R50JGHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.5 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1R50JGHFT.pdf
Availability of 9C12063A1R50JGHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C12063A1R50JGHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1R50JGHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1R50JGHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1R50JGHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1R50JGHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1R50JGHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1R50JGHFT
RES 6.2 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 5A P600 datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
SW DIP LOW PRO 10 POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 16V NP0 0805 datasheet.pdf
CABLE ASSY IND PLUG-STD RJ45 5M datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 05VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONN CONTACT SCKT 22AWG GOLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
10G ETHERNET RX CDR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf