Yageo 9C12063A1R50JGHFT
9C12063A1R50JGHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1R50JGHFT
Brief Description
RES SMD 1.5 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1R50JGHFT.pdf
Availability of 9C12063A1R50JGHFT
QUANTITY
9C12063A1R50JGHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1R50JGHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1R50JGHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1R50JGHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1R50JGHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1R50JGHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1R50JGHFT
CONN HEADER 20POS DUAL SMD GOLD datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR AD7622 datasheet.pdf
CONN MINI-DRAWER 2MM 22POS GOLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 24VIN +/-12VOUT datasheet.pdf