Yageo 9C12063A3094FKHFT
9C12063A3094FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A3094FKHFT
Brief Description
RES SMD 3.09M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A3094FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A3094FKHFT
QUANTITY
9C12063A3094FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A3094FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A3094FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.09M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A3094FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A3094FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A3094FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A3094FKHFT
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS 8-32 datasheet.pdf
3 ROW R/A RECEPTACLE SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 560 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 0.2PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf