Yageo 9C12063A3304JLHFT
9C12063A3304JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A3304JLHFT
Brief Description
RES SMD 3.3M OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A3304JLHFT.pdf
Availability of 9C12063A3304JLHFT
QUANTITY
9C12063A3304JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A3304JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A3304JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A3304JLHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A3304JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A3304JLHFT Details Description
Related parts for 9C12063A3304JLHFT
IC DRIVER MOSFET 9A LS TO-220-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 16POS STRGHT PINS datasheet.pdf
POT 1K OHM 1/5W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
HEATSHRINK 2-48" CLEAR datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER CLI C 2-4 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SP3T 3A 125V datasheet.pdf